Bezejmenná stránka: Bestiář > Druhový rejstřík
 


Vodní bytosti

Ahuizotl

Aseka-moke

Ásópos

Bäckahäst

Benzai-Ten

Boann

Boitatá

Boobrie

Bogyňki

Brunmîgi

Bukavac

Bunyip

Buggane

Ceffyl-Dwr

Crodh mara

Cuachag

Dones d'aigua

Drac

Each Uisge

Emela-ntouka

Encantado

Fideal

Fossegrimen

Fuath

Gandharva

Glaistig

Grindylow

Gwragedd Annwn

Gwartheg y Ilyn

Habaek

Hapyxelor

Hara Ke

Hyosube

Chantaj

Chipekwe

Iannic-ann-ôd

Iara

Irizima

Jalpari

Jengu

Jenny Greenteeth

Jokinam

Judy

Kappa

Karaia-i-te-ata

Kumu-tonga-i-te-po

Kelpie

Kludde

Kumb

Ládón

Lamia

Llamhigyn Y Dwr

Lorelei

Lunang

Machanu

Makara

Mami Wata

Mamlambo

Marabbecca

Mbói Tu'ĩ

Meluzína

Mišipešeu

Naecken

Nágové

Najády

Näkki

Nethuns

Ngamba-namae

Nguruvilu

Njago-gunda

Njugl

Noggle

Nykur

Oba

Oja

Osschaart

Ošun

Pěnita

Phajanak

Pi-hsi

Peg Powler

Pohr en Dro

Raw Head and Bloody Bones

Ritona

Rore-trold

Rusalky

Samovily

Sarasvatí

Searrach Uisge

Ser-Ovi

Sequana

Shoopiltee

Skamandros

Tangie

Tapairu

Tarbh Eithre

Tarbh Uisge

Tarro-Ushtey

Te Poro

Te Rau-ara

Teggie

Thuy Tinh

Tieholtsodi

Undiny

Urisk

Ved-ava

Vedenhaltija

Veen emo

Vete-ema

Vodní panna

Vodník

Xana

Yacu-mama

Zinkibaru

Zirbin Sangay Moyo

Vodní koně Britských ostrovů (a jejich příbuzní)

Aughisky

Bäckahäst

Each Uisge

Fuath

Kelpie

Kumb

Näkki

Njugl

Noggle

Nykur

Shoopiltee

Element vzduchu

Aerika

Aiolos

Anzu

Aquilo

Argestes

Boreas

Bóža łošć

Bucca

Děda Mráz

Euros

Favonius

Fisaga

German

Gottesklage

Hakona Tipu

Hurakán

Kamaitachi

Krakonoš

Mata Upola

Matuu

Mbon

Meluzína

Notos

Nuberu

Pazuzu

Ragóg

Rýbrcoul

Sárkány

Samovile oblakinje

Sylfové

Sylvestři

Szélanya

Szélkirály

Tonga

Tua-Uo-Loa

Týfón

Váju-Vata

Ventolines

Větrnice

Větřice

Weinachtsmann

Ya-o-gah

Ysätters-Kajsa

Zefyros

Zu

Démoni hor a elementu země

Asilkové

Âu Cơ

Barbegazi

Bělič

Berggeist

Bucca Boo

Coblynau

Dimko

Důlní duch

Gandharva

Gnómové

Gorjanin

Görzon

Iasión

Jakša

Knocker

Kobold

Korybanti

Kováříček

Kovlad

Krakonoš

Laber

Labus

Oreády

Osilkové

Permoník

Pygmejové

Runa

Rýbrcoul

Samovile samogorske

Skalní duch

Skalní muž

Skalník

Son Tinh

Svjatogor

Tmólos

Vile planinkinje

Element ohně

Boitatá

Huallallo Carhuincho

Chatan Temirije

Cherufe

Karbunkulus

Mahu-ike

Ogněnnyj zmej

Ohnivý muž

Pele

Pyrota

Salamandři

Sogenbi

Svarog

Vulkáni

Monstra

Amfisbaina

Bahamaut

Bazilišek

Behemot

Bonnacon

Camelopardalus

Dobhar-chú

Echidna

Glaistig

Gryf (Pták Noh)

Gulon

Hippalektryon

Hippogryf

Hsigo

Harpyje

Hydros

Chiméra

Chuvava (Humbaba)

Ichneumon

Mantichora

Mokele Mbembe

Muscaliet

Myrmecoleo

Nue

Jaculus

Jednorožec

Jezinky

Kallikantzaros

Krokuta

Katoblepas

Leokrokuta

Ofiotauros

Onachus

Onocentaurus

Osschaart

Parandrus

Pauus Maris

Pégasos

Quinotaur

Saň

Serra

Sirény

Šačch'hoko

Skylla

Tikbalang

Urisk

Wivern, Wyvern

Yale

Yali

Ypotryll

Nadpřirozené a nepřirozené národy

Abásyové

Anthropophagi

Arimaspané

Cynocephali

Dana o'Shee

Džinové

Elfové

Fomoriané

Hippopodes

Gahé

Gandharva

Ichtyokentaur

Jakša

Jü Min

Kentaur

Kerkópi

Kumbhándové

Laistrygóni

Maahinen

Memegwesiwak

Meng Si

Minata-Karaia

Monocoli

Monokl

Nágové

Nuku-mai-tore

Nûñnë'hï

Pandai

Panotioi

Paut-pai-arehové

Pixie

Pygmajové

Sciapodae

Rákšasa

Venusleute

Vizimba

Démoni

Ada

Aesma Daeva

Aka Manah

Akhlut

Ao-nyobo

Arsu cani

Azeman

Bafomet

Baobhan Sith

Bokholdoi

Citipati

Dév-e Spéd

Dévové

Dund

Džinové

Gello

Ghúl

Glaistig

Gylou

Indra (2)

Langsoir

Lenith

Lilít (Lilith)

Lu cifru

Můra

Nanghaithya

Nočnica

Oni

Pišáča

Pontianak

Quỷ

Sa-bdag, Sri, gNyan a bTsan

Saurva

Sukkubus a Inkubus

Tawrich

Tuurngait

Uker

Upír

Zarich

Zuppidu

Božstva plodnosti, polní bytosti a tvorové, spojovaní s pastevectvím

Bělun

Benzai-Ten

Bres Mac Elatha

Burhi Khes

Cailleach

Calacht

Centéotl

Dagon

Flora

Frau Gode (Frau Gaue)

Haferbock

Genji Bi

Glaistig

Chou Ťi

Imporcitor

Inkosazana

John Barleycorn

Kornmutter

Kosířka

Ops

Pales

Pekko (Pellonpekko)

Pitao Cozobi

Polevik

Pomona

Querenda-Angapeti

Quinoa-Mama

Rederator

Renenutet

Rugidboba

Saning Sari

Saulé

Serpolnica

Ve'ai

Vervactor

Volos

Xilonen

Zaka

Žithola

Žitná bába

Lesní bytosti

Äbädä

Apitau

Áranjaní

Baj Bajania

Batibat

Borowy

Brise

Etengena

Cernunnos

Cocidius

Čatež

Div

Divá žena

Divoká honba

Divoký lovec

Divý muž

Dobrochoczy

Dryády

Erlking

Fauna

Faunus

Feronia

Gandharva

Ganga-Bois

Ghillie Dhu

Grabové

Gran Bwa

Green George

Green Jack

Green Man

Hainzmichl

Huldra

Hylda

Hyldemoer

Hyldeqvinde

Erlking

Harlequin

Harlething

Hejkal, hejkadlo

Hejmon

Hellequin

Herla

Herlekin

Herne Lovec

Hiisi

Hraničník

Húkalky

Huntin

Huráně

Jack-in-the-Green

Ko-dama

Lapu Mate

Laume

Lesní muž

Lesní střelec

Lešij

Loco

Lulkyně

Matagaigai

Medeine

Meza Mate

Mikola

Mniška

Myška

Nemestrinus

Nyrckes

Lupercus

Old Man in the Woods

Pán

Pfingstl

Pišáča

Pitsen

Pohunkové

Radande

Satyrové

Selvans

Skogsrå

Slibky

Sylvanus

Swiza

Štvaní

Tapio

Tengu

Tokway

Tore

Trenti

Vadleany

Vai-Mahse

Mořské bytosti

Aglaopé

Agwé

Aglaofonos

Amfitríté

Arnakuagsak

Aspidochelon

Ba Ngu'

Beisht Kione

Cirein crôin

Crodh mara

Čac Uyab Xoc

Eidothea

Espumeros

Fastitokalon

Forkýs

Glaukos

Gwartheg y Ilyn

Hippokampos

Homen marinho

Chariboia

Charybdis

Iannic-ann-ôd

Ichtyokentaur

Ika-Tere

Jasconius

Jenny Haniver

Jofune Nuši

Jormungandr

Jü-čchiang

Kétó

Kétós

Klabautermann

Kraken

Kúrrisia

Lantarón

Leukosia

Leviathan

Lionemeylan

Ligeia

Lumakaka

Makara

Merrow

Mester Stoor Worm

Modří lidé z Minch

Moplé

Morgawr

Mořský had

Muireartach

Nerrivik

Mořské prase

Mořský mnich

Mořský orel

Nansaveset

Nicole

Nuckelavee

Nuli'rahak

Ofión

Ókeanos

Orc

Parthenopé

Pauus Maris

Peisioné

Periboia

Physeter

Pontos

Porco

Porkes

Próteus

Poseidón

Pua Tu Tahi

Pristis

Raidné

Rán

Remora

Repun Kamui

Rongo Mai

Salacia

Sedna

Shōjō

Sirény

Skylla

Selkie

Serra

Sisiutl

Su

Teles

Thelxepeia

Thelxiopé

Tritón

Umibōzu

Wachilt

Zif

Astronomie

Alinnak

Alkyoné

Amaterasu

Ambrosia

Apollón

Aštarté

Bharaní

Caelestis

Dažbog

Élektra

Eostre

Eudóra

Faió

Faisylé

Fosforos

Hélios

Huitaca

Hyády

Chiá

Chasca

Chors

Chup-Kamui

Ilargi

Ilazki

Ištar

Jitřenka

Johle

Karatgurk

Kelainó (2)

Kidili

Korónis

Kulu

Kunkarunkara

Lucifer (2)

Luna

Máia

Meropé

Ngalindi

Nyakakaikuru

Napkirály

Nyiru

Ofiotauros

Ostara

Pinga

Plejády

Polyxó

Saulé

Seléné

Sol

Sopdet

Steropé

Svarožič

Tágyeté

Tanit

Tiur

Tsohanoai

Usil

Večernice

Zora

Démoni osudu (včetně nemocí) a démoni času, jakož i ti, zodpovědní za zdraví

Anapel

Ankou

Acheri

Banshee (Bean Sidhe)

Bean Nighe

Bída

Bóža łošć

Cailleach Bheur

Caladrius

Caoineag

Čyngys Chaan

Démoni nemocí (Slované)

Dolja

Dullahan

Ďylga Tojon

Fene

Gan Ceann

Gottesklage

Gwarch y Rhibyn

Haili'laj

Itondi

Jathanla

Klekánice

Krttiky

Laima

Licho

Ma lai rút ruột

Ma loạn

Ma ôn

Ma

Matagaigai

Meluzína

Mors

Ndaula

Nedolja

Nesreća

Nue

Nuno sa Punso

Odun Biis

Polednice

Půlnočnice, Půlnočník

Quỷ

Sa-bdag, Sri, gNyan a bTsan

Sandman

Shekkasoh

Spes

Sreća

Větrnice

Větřice

Zimnice

Zlydni

Pedagogická strašidla

Agnes (Aggie)

Akaname

Antjie Somers

Baba Jaga

Befana

Berchta

Bicho-Papăo

Bodach

Bogeyman

Black Agnes

Black Annis

Bloody Mary

Colo Colo

Croquemitaine

Černý muž

Dakhul

Grýla

Husmann

Ježibaba

Kathy

Klekánice

Klempera

Koňská noha

Koutníček

Kordula

Krvavé koleno

Kyklópi

Ma

Mary Jane

Mary Johnson

Mary Lou

Mary Whales

Mary Worth (Worthington)

Nachtkrapp

Nekker

Nemodlenka

Nuno sa Punso

Paní Hachla

Parasaco

Polednice

Postelníček

Pucnoha

Qalupaliq

Raw Head and Bloody Bones

Sxwaysh'klu (Sxwayok)

Škrabinožka

Štrakakal

Tengu

Trowe

Weinachtsmann

Ochránci, hospodáříčci, pomocníčci a jiní dei domestici, včetně těch nebezpečných

Abeona

Adeona

Aitu

Aitvaras

Baku

Bes

Bom Noz

Browniové

Bwca

Candelifera

Cardea

Carmenta

Cauld Lad

Cuba

Čchin Šu-pao

Diblík

Diniel

Domiduca

Domovoj

Edusa

Egeria

Ekkeko

Erdhenne

Fabulinos

Flerus

Frau Holle

Fravaši

Gardsvor

Génius

Gramadeveta

Gumienniki

Haltija

Hestia

Hödeken

Hogboon

Hütchen

Chaufaton

Chimbley Charlie

Chu Ťing-Te

Igoša

Jofiel

Kaukas

Killmoulis

Kišibo-Džin

Kotihaltija

Laima

Leprechaun

Levana

Liderc

Lob Lie-By-The-Fire

Lubber fiend

Lubberkin (2)

Lucina

Ludkové

Majas gars

Matagot

Matuta

Men-šen

Moestre Yan

Mourioche

Musgosu

Nang Kwak

Nisse

Nixi

Nundina

Ombwiri

Partula

Paventia

Pavůzník

Penáti a Lárové

Petit Jean

Picumnus

Pikulík

Pilumnus

Pixie

Pjenežny zmij

Plivník

Potina

Prorsa Postverta

Pukis

Rarášek

Rumina

Sentia

Statanus

Statina

Stercutus

Sterquilinus

Stopan

Škratec

Šoki

Temeluch

Teuz-ar-pouliet

Tomte

Toniwha

Tonttu

Trasgu

Tveret

Vättar

Vesta

Vitore

Vitumnus

Wej Čcheng

Xindhi

Zashiki-warashi

Zmek, Zmok

Žaltys

Dvojníci

Böxenwolf

Fylgja

Génius

Hamr

Hugr

Krsnik

Kudlak

Kyma

Můra

Siga

Strigoi

Strzyga

Stuhač

Větřice

Vjedogonja

Vlkodlak

Mýtičtí a legendární ptáci

Alerion

Alkonost

Amihan

Bar Juchne

Broxa

Eksekju

Fénix

Gamajun

Garuda

Huginn

Khrut

Kos z Kilgwry

Kuhán

Muninn

Ngani-vatu

Ngutu-lei

Orel z Gwernabwy

Pták Ohnivák

Poua-kai

Ruchch

Sirin

Skree

Sova z Kwm Kawlwyd

Stymfalští ptáci

Turul

Urubutsin

Valravn

Vedrfolnir

Vidofnir

Vucub Caquix

Yatagarasu

Ziz

Žar-ptica

Mono-cokoliv

Jednonožci, jednoočci, jakož i bytosti napůl

Adroa

Anthropophagi

Arimaspané

Fachan

Hai-Uri

Chiruwi

Ippon-Datara

Jednonožci z Rujány

Monocoli

Monokl

Sciapodae

Tikdoshe

Obři

Aguap

Argés

Atlás

Balderich

Baxbakualanuxsiwaj

Bell

Bergelmir

Bolster

Briaréos

Brontés

Bugelnoz

Cabracán

Cormelian

Cormoran

Cubbie Roo

Cuithach

Čočunové

Foawr

Fsti Capcaki

Galligantus

Géryonés

Gyés

Gygés

Haduigona

Hekatoncheirové

Hrungnir

Inuaruvligasugssuk

Inugpasugssuk

Jack-in-Irons

Jötunn

Kákos

Kottos

Kua Fu

Kyklópi

Lumakaka

Mantyo

Mokkurkalfi

Polyfémos

Sing Tchien

Skadi

Starkadr

Steropés

Tartaro

Thardid Jimbo

Thiazi

Thrívaldi

Thrymr

Tregeagle

Wade

Wulgaru

Xing Tian

Yayali

Zipacná

Východní draci

Pi-hsi

Uwibami

Zvířata

(která můžete potkat v přírodě nebo v zoologické zahradě, plus jejich druhové se speciálními vlastnostmi)

Amaltheia

Arkan Sonney

Asp, Aspis

Befen

Camelopardalus

Dainn

Donn

Duneyrr

Durathror

Dvalin

Each Ceannan Dubh

Encantado

Finnbennach

Freki

Geri

Goayr Heddagh

Gulon

Heidrún

Hypnalis

Hyena

Jelen z Redynvre

Kallistó

Kozel

Kwakwakalanooksiwae

Kwekwaxa'we

Lasička

Lieoun Muolusei

Losos Vědění

Losos z Llyn Llyw

Matet

Mesetef

Nan Kieil Mau

Oun Muolusei

Panter

Petet

Pelikán

Purr Mooar

Ratatosk

Remora

Sahrímnir

Satyrus

Séps

Serra

Skunk

Tefen

Tjetet

Ura Rarape Nui

Zmije

Zlatá kachna

Zlatá kvočna

Zlatá sova s rubínovýma očima

Voodoo

Agau

Agwé

Baron Samedi

Brise

Congo (Savanne)

Erzulie

Ganga-Bois

Ghede

Gran Bwa

Kalfu

Krabinay

Legba

Loa

Loco

Maitre-Carrefour

Marinette-bwa-chech

Obatala

Sousson-Pannan

Ti-Jean-pied-sec

Zaka

Podsvětí

Aiakos

Aite

Alektó

Amemait (Ammit)

Askafalos

Baron Samedi

Camazotz

Culsans, Culsu

Erínye

Fúrie

Hádés

Hekaté

Charón

Charun

Karaia-i-te-ata

Kumu-tonga-i-te-po

Lampády

Lítice

Megaira

Mictecacíhuatl

Mictlantecuhtli

Mínós

Miru

Nymphae Avernales

Orfné

Phersipuai

Plutón

Rhadamathys

Tapairu

Te Poro

Te Rau-ara

Tísifoné

Tuchulcha

Vanth

Zotzilaha

Psi fantomatičtí i jiní

Bagat

Barghest

Black Shuck

Boogie Dog

Cu Sith

Cwn Annwhn

Černý pes s ohnivýma očima

Dip

Falkenhund

Freybug

Galley-Trot

Garmr

Gilitrutt

Greedigut

Grissell

Gwyllgi

Inu-gami

Kerberos

Moddey Dhoo

Orthos

Pesanta

Pugut

Qiqirn

Snarly Yow

Surma

Tchen Bodu

Tchian d'Bouôlé

Tchico

Strážci pokladů

Bludičky

Černý kocour s ohnivýma očima

Černý kohout s ohnivýma očima

Černý pes s ohnivýma očima

Dones d'aigua

Had se zlatou korunkou

La luz del dinero

Nanu moru

Will-o'-the-Wisp

Zlatá sova s rubínovýma očima

Počasí

Aijeke

Aplu

Asiak

Bhir Dhir Pancho Panroa

Bunbulama

Ccoa

Dušičky

Eate

Fujin

Horagalles

Huayra-tata

German

Chmurník, planetník, oblačník

Ilat

Illapa

Jack Frost

Jü-š‘

Kasogonaga

Lej-Kung

Maju

Mamaragan

Mari

Menzabac

Mertvjaki

Pardžanja

Perun

Preas Eyn

Rán

Raijin

Rozobabel

Sajara

Sint Holo

Summanus

Tāwhirimātea

Tepictotonové

Tiermes

Tláloc

Ua Nganga

Ua

Uanui

Ua-Roa

Uawhatu

Valejdad

Wuluwait

Yu Shi

Založnyje

Zemeen

Železní obři z Kozákova

Bohové

(převážně ti hlavní nebo důležití)

Aite

Aluberi

Apollón

Áres

Ba' al zvuv

Baal-Hammon

Bastet

Brahmá

Brighid

Cernunnos

Dažbog

Chors

Ea

Enki

Es

Hathor

Héra

Indra

Junó

Kybelé

Mars

Mokoš

Oannes

Ódin

Olorun

Opeřený had

Quetzalcóatl

Perun

Poseidón

Ptah

Radogost

Sachmet

Seth

Simargl

Stribog

Sutech

Svantovit

Tanit

Tinia

Tláloc

Triglav

Trojan

Saturnus

Sucellos

Svarog

Svarožič

Uni

Upulvan

Volos

Xolas

Stvořitelé

Antaboga

Arohi-rohi

Beeran

Cocijo

Eingana

Fisoc'oyich

Hurakán

Inyan

K'gari

Kanassa

Karusakaibe

Kononatoo

Komukums

Kurukadi

Makemake

Maheo

Mumba

Nainuema

Ofión

Page Abe

Svarog

Temaukel

Tore

Tulungusak

Waaq

Wagyl

Wati-kutjara

Wollunga

Yindingie

Divoká honba

Banadietrich

Běla

Berndietrich

Cunomaglus

Cwn Annwhn

Divoká honba

Dobrochoczy

Divoký lovec

Erlking

Finvarra

Frau Gode (Frau Gaue)

Hainzmichl

Harlequin

Harlething

Hellequin

Herla

Herlekin

Huráně

Kober

Lesní lovec

Sluagh

Štvaní

Tregeagle

Vela

Bludné kořeny a cháska podobného zaměření

Bludičky

Bludný kořen

Bysen

Dýmovec

Glaistig

Gwillion

Ignis Fatuus

Jack-o-Lantern

Nurikabe

Pitsen

Spriggan

Vadatajs

Will-o'-the-Wisp

Bohové a démoni lovců a lovu

Hastseoltoi

Igalilik

Itondi

Peju’lpe

Tans

Tekkeitsertok

Tunek

 

 
Google+ Facebook Instagram Flickr

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Hudba

Film a TV

Historie

Cokoliv
Opravník
Holmesiana

Poslední změny

 

TOPlist