Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Lunar: Dragon Song


 

Lunar: Dragon Song

systém a rok vydání: Nintendo DS - 2005

Vydavatel: Japan Art Media

Lunar:Dragon Song

Série Lunar je jedna z těch trochu zapomenutých, které zažily svých patnáct minut slávy – v tomto případě na konzolích firmy Sega (a pozdějších remaků na Playstation) – a další pokusy o vzkříšení se tak nějak nepovedly. Lunar: Dragon Song je právě takovou nezdařenou resuscitací. Objevil se na Nintendu DS (jako první JRPG pro tuto konzoli) a pokusil se i využít všech možností téhle kapesní konzole.

 

Většina odkazů v textu vede na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy.

 

 

Abadon
Abaddon je hebrejské slovo, znamenající zkáza a jeho nositelem je například jeden z pekelných démonů, jinak též příhodně zvaný Pán kobylek.
Asmodee
další biblický démon, jeden ze čtveřice pekelných knížat, jinak známý v mnoha kulturách, starými Peršany počínaje.
Bealzebub
je samozřejmě Belzebub, Pán much, původně předžidovský bůh, pozdější pekelný hlavoun. Mouchy nebyly jeho poslušnými podannými, jak by se zdálo a jak je někdy z nepochopení vysvětlováno, naopak, ve své božské roli před nimi chránil.
Blob
Ani téhle hře se nevyhnula obvyklá kapka rosolu, či bůhvíčeho.
Comet
Jméno kometa dostala tahle potvora nejspíš podle útoku, který používá, jinak totiž vypadá jako krystal.
Dagon
Původně to byl starý ugaritský zemědělský bůh, otec Baalův. Jeho jméno může v překladu znamenatu zrno, ale také rybu, což odpovídá některým z popisů, které ho identifikují jako napůl člověka a napůl rybu. Z vynálezce pluhu, který se v bibli bohužel vyskytuje na té druhé (špatné) straně, se jako ze všech ostatních stal později v obecném povědomí démon
Druid
Keltští kněží – druidové – si svou popularitu udrželi celé dva tisíce let. Jednou z hlavních příčin, která rozčilovala už Římany, byl fakt, že rituály a zvyky se předávaly ústní formou, což téměř znemožnilo komukoliv nepovolanému do náboženských mystérií proniknout.
Duager
Lituji, tady jsem (zatím) mimo.
Enigma
čili Záhada, je docela příhodné pojmenování pro potvůrku ve hře.
Evil Earth
Podle jména bych tuhle potvůrku tipoval na zdejší verzi elementála, čili bytosti spjaté s určitým starořeckým základním prvkem světa, tady samozřejmě se zemí.
Ghoula
Ghúl je původně arabský požírač mrtvol, jemuž se časem dostalo geograficky neomezené slávy. Lunarovská ghoula pak ženskou variantou.
Gloomwing
Hmyz tohoto jména je obyvatelem nejedné počítačové hry, kdo ho vymyslel a kdo si ho vypůjčil, to vážně nevím. Stejně tak je možné, že má reálný předobraz ve fauně našeho světa. Pátrání pokračuje.
Hellbird
Pekelný pták může být cokoliv, hlavně, že to zní dostatečně dobře.
Chupacabra
Chupacabra je jedno z podivných zvířat, v jejichž existenci věří kryptozoologové. Mělo by se vyskytovat na Portoriku a jeho popis se případ o případu liší. Původně humanodní postavička s křídly se rychle vyvinula do čtvernohé šelmy, obojí s upírskými návyky.
Ice Mongrel
čili ledový voříšek, chlupatá potvůrka společná patrně všem Lunarům.
Ikontabipu
Jediné, co se mi podařilo zjistit, je to, že jde o nějakého ducha z japonského folklóru či náboženství. Resumé: pátrám dál.
Insector
Kreativní využití slova insect, že by hmyzoun? Vypadá tak.
Kuntukapu
Jediné, co se mi podařilo zjistit, je to, že jde o nějakého ducha z japonského folklóru či náboženství. Tedy: totéž jako v případě Ikontabipu.
Mad Fang
Obluda s popisným jménem - Šílený tesák.
Namia
Jediná Namia o které vím, je ženské hebrejské jméno, ale to asi nebude tenhle případ.
Ohainkaru
Další japonský duch bez bližších podrobností.
Ochu
Jak se zdá, je ochu další herní obludou druhého řádu, objevuje se totiž v několika hrách, zabydlel se například v sérii Final Fantasy, a přitom sám pochází z slavného nepočítačového RPG Dungeons & Dragons Garryho Gygaxe, kde ovšem vystupuje jako otyugh. Lunarovský ochu ale vypadá jako šnek, ne jako rostlina.
Onlooker
I když si říká divák, zapojuje se do hry.
Phantom
I když vám Slovník cizích slov nabídne vysvětlení slovy přízrak, vidina či přelud, všichni víme, že minimálně od dob pařížského Fantoma opery umí být tohle teoretické Nic dostatečně hmotné.
Quetzalcoatl
Opeřený had, jedno z hlavních božstev středoamerických indiánských kultur. Stvořitel, Učitel, tvůrce kalendáře a ochránce umělců, je toho hodně, co měl na starosti.
Sasquatch
V našem světě je to severoamerický příbuzný sněžného muže. I když se v poslední době tvrdí, že už od začátku šlo o podvod a vtip, přece jen zůstávají kryptozoologové, kteří v existenci tohoto (patrně) lidoopa neochvějně věří.
Shaitan
Další pekelné stvoření, pro změnu z islámu. Šejtani jsou jednou z pěti úrovní džinů a arabskou kopií křesťanského satana.
Shreeker
S malinkou změnou ve jméně by to mohl být obyčejný vřískal.
Sturge
(Tak tady jsem - prozatím - selhal.)
Termite
Termiti, česky (polo)zapomenutě všekazi, jsou celkem známým společenským hmyzem, pozor, nepříbuzným mravencům. Bližší jim jsou víc švábi, s mravenci je spojuje jen podobný styl života a odlišuje fakt, že termiti vynechávají vývojové stádium kukly.
Thanatos
pochází z mytologie řecké. Byl to syn Noci, čili bohyně Nyx a Temnoty, tedy boha Ereba, bratr Hypna (což je Spánek) a personifikoval Smrt.
Tick
je česky docela obyčejné klíště. Tady ovšem poněkud přerostlé.
Treant
Další legenda z legendy, čili monstrum z Dungeons and Dragons. Jinak složenina slov Tree a Giant, Obří strom, či Stromový obr, jak chcete.
Vitra
častěji Vritra, byl drak z indických Véd, který zadržoval světové vodstvo (než byl zlikvidován Indrou).
Yeti
Sněžný muž, jeden z nejoblíbenějších tvorů kryptozoologie, stvoření hledané především v Himalájích a Tibetu, s celou řadou příbuzných po celém světě (v této hře je také jeho severoamerický bratranec sasquatch).

Někde jinde

Lunar.Net - výborné fanouškovské stránky

 

poslední úpravy 23.8.2007

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Mastodon

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv

Poslední změny