Bezejmenná stránka

Archív dotazníků


Aktuální anketa

 

Jednoduchá otázka

 

survey services

 

Archív dotazníků

 

Velká detektiv

Tři slavní pátrači, slídící (kdysi) po zločincích převážně v Londýně a turisticky atraktivní jihovýchodní Anglii. Kterému byste svěřili svůj případ?

 

Váš problém nejlépe vyřeší
Sherlock Holmes 14 hlasů
otec Brown 2 hlasy
Hercule Poirot 16 hlasů

 

Zuzany

Uvědomil jsem si, že mě od dětství provázely čtenářským životem tři Zuzany (a všechny kupodivu Angličanky). Pokud i vás, na kterou nejraději vzpomínáte?

 

Zuzana
Walkerová 1 hlas
Pevensie 1 hlas
Stohelitská 7 hlasů

 

Oblíbený teenager

Pro vás, kteří máte v oblibě příběhy kouzelných, či do kouzelného světa zatažených nedospělých jedinců, příběhy kterého mladého -náctiletého muže vás přitáhly víc?

 

Kdo si u vás stojí nejvýš?
Artemis Fowl 16 hlasů
Percy Jackson 12 hlasů
Harry Potter 18 hlasů

 

(Vysledky z Twitteru: Artemis Fowl 26%, Percy Jackson 13%, Harry Potter 61%)

Nejoblíbenější knihkupectví

Kde nejčastěji – nebo nejraději – kupujete knihy? Mezi regály pod dohledem sečtělé (doufejme) knihkupkyně či knihkupce?

V klidu domova (případně za volné chvilky cestou hromadnými prostředky, nebo za svitu červené na semaforu) za pomoci moderní techniky?

 

Vaše nejoblíbenější knihkupectví je:
Kamenné 4 hlasů
Internetové 5 hlasů
To, které je po ruce 8 hlasů

Nealkoholické nápoje velmi tmavé barvy

Dotaz pro ty, kteří se jim nebrání. Kdyby na to přišlo, co by přišlo na stůl?

 

Když na to přijde, na stůl přijde:
Kofola 37 hlasů
Coca cola 12 hlasů
Pepsi 6 hlasy

Lubenice. Co je zač?

Jakpak jste na tom s přírodopisem? Jste Ned Land nebo Conseil? Kombinace či negace obou jmenovaných? Já vím, že kolem je toho tolik k vědění i nevědění a některé informace se vznášejí v izolovaném prostoru, ale stejně (protože jsem se chytil taky) se potměšile ptám: Lubenice obecná. Znáte ji? Nejspíš ano. Jak?

 

Lubenice obecná je:
Jedovatá 0 hlasů
Nejedlá 0 hlasů
Jedlá 3 hlasy

Aby nebyla jedlá, když je to dobře známý meloun.

Marx. A jak křestním?

Které jméno se vám u příjmení MARX vybaví? Mě v uvedeném pořadí (coby letitý stařík pamatuji doby, kdy Karel seznam vedl, ale časem se to změnilo).

 

Marx. A jak křestním?
Gary 1 hlas
Karel 7 hlasů
Groucho 2 hlasy

Jaké je první prvočíslo?

Jednoduchá otázka s jednoduchou odpovědí. Ale stejně jsem zvědavý. Má odpověď byla mimochodem špatná.

Správná je 2.

 

První prvočíslo je:
Jedna 2 hlasy
Dva 1 hlas
Tři 2 hlasy

Star ???

Když mívá anketa tři otázky, tak se ty následující vyloženě nabízí. Takže vy, co rádi science fiction (nebo aspoň Sílu a světelné meče), kterému Hvězdnému podívání dáváte přednost?

Pokud jde o mojí odpověď, tak pořadí je přesně takové, jako pořadí v anketě. Dovoluji si přepych ignorovat "restart", (obecně je nemám moc rád, a Bond a Star Trek už prostě nejsou co bývali a lepší to nebude), a užívám si papundeklové vybavení USS Enterprise NCC 1701, či ponorkové, leč přece jen modernější prostředí její předchůdkyně NX01 o něco víc, než kabinu Millenium Falcon. Základnu NORADU po horou Cheyenne už tak často nenaštěvuji. Co vy, čemu dáváte přednost?

 

Jaké hvězdy máte raději?
Star Trek 4 hlasy
Star Wars 15 hlasů
Stargate 11 hlasů

Četli jste Švejka?

Haškovy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války jsou coby literatura dnes už instituce. Tedy něco studeně oficiálního, obecně známého a přijímaného především z povinnosti. Což je škoda.

Otázkou Četli jste Švejka nemyslím: Viděl jsem film, to stačí. Ptám se opravdu na knihu. Především proto, protože je vlastně tak trochu o něčem jiném, než filmová (byť natažená do dvou dílů) zkratka.

Mimochodem, pokud zní vaše odpověď Ne, tak doporučuji se aspoň pokusit. Děj už nejspíš znáte, pročež vám nic nebrání v tom soustředit se na myšlenku. A možná budete překvapeni.

 

Četli jste Švejka?
Ano, četl(a) 19 hlasů
Ano, nedočetl(a) 3 hlasů
Ne 12 hlasů

Co čtečka e-knih?

Čtečky elektronických knih, (mám na mysli ona hmatatelná zařízení s papíru podobným displejem) se poslední dobou dostaly do kurzu. Jako každá srozumitelná technická novinka se prodávají ve velkém množství a dokonce i tuzemské ceny se dostávají na snesitelnou úroveň. S obsahem je to sice zatím poněkud horší, ale i tady lze sledovat pokrok.

Takže obvyklé tři stručné odpovědi na stručnou otázku, opomíjející fakt, že oba přístupy, jak starý a ověřený, tak nový a módní, lze úspěšně kombinovat:

 

Co vy na to? Chybí, nebo chyběl by vám onen pocit nasliněného prstu, obracejího stránky, případně pohled na barevné hřbety v zaplněné knihovně?

Nebo dáváte přednost obsahu před formou a už listujete stiskem tlačítka, případně čekáte na prémie, či Ježíška?

Anebo jste si vzali oddechový čas a zvažujete případná Pro a Proti?

 

Co čtečka e-knih?
Mám (chtěl bych ji) 3 hlasů
Jsem na rozpacích 2 hlasů
Nemám a nechci 3 hlasů

Věříte na strašidla?

Nejvíce místa na těchto stránkách zabírají nadpřirozené bytosti, bohové a bubáci, takže asi nebude od věci (i když to vlastně nemá s uvedeným obsahem spojitost) se zeptat: Věříte na strašidla a duchy? Je to anonymní, tak vzhůru do toho.

 

Věříte na strašidla?
Ano 14 hlasů
Ne 3 hlasů
Nevím 3 hlasů

Kolik přečtete knih?

Jak jste na tom se čtením? Nemáte na něj čas, složíte se v neděli po obědě do křesla a spolu se sklenkou červeného si vychutnáte kapitolu dobrého románu, nebo si nedovedete představit den bez pravidelné dávky černého na bílém?

Abych se přiznal, já se bez konzumace písmenek neobejdu (proboha, Strugačtí nepsali sci-fi, ten experiment skutečně existoval!), ale poslední dobou je má strava složena více z fakt, než z beletrie, a stává se poněkud dietní. Přesto se zatím držím u horní hranice (za vydatného dopingu e-knih v počítači a telefonu)

 

Kolik přečtete knih?
Jednu týdně 11 hlasů
Jednu za měsíc 7 hlasů
Jednu ročně 1 hlasů

Fantasy nebo science fiction?

Co máte raději? Sci-fi nebo fantasy? Historky s větší či menší mírou tolerance uvěřitelné či pravděpodobné, nebo příběhy a priori nemožné? Pokud jde o mně, správná odpověď je C. A vaše?

 

Fantasy nebo sci-fi?
Science Fiction 5 hlasů
Fantasy 15 hlasů
Je mi to jedno 3 hlasů

Viděli jste Casablanku?

Casablanca, přesněji film toho jména z roku 1942, v hlavních rolích s Humphreyem Bogartem a Ingrid Bergmanovou je - kromě toho, že jde o jeden z nejlepších filmů vůbec - taky jedním z nejparodovanějších a nejodkazovanějších snímků všech dob. Možná ani nevíte, jaké známé hlášky přišly právě odtud. (Přesvědčit se můžete třeba na Wikipedii)

Je s podivem, že Hollywood tenhle film ještě nerecykloval (aspoň o tom nevím). I když, jak říká Dave Lister: Vylízanci! Jak chceš natočit znova Casablancu? Ta verze s Dinglebatovou a Beardsleym je naprosto nepřekonatelná!

Viděli jste originál?

 

Viděli jste Casablanku?
Ne. Ještě ne. 11 hlasů
Co to je? 5 hlasů
Samozřejmě 2 hlasů

 

 

Hrajete videohry?
Prakticky denně 4 hlasů
Pro zábavu 10 hlasů
Ztráta času 13 hlasů

 

Dostali jste se sem
omylem 44 hlasů
dobrovolně 69 hlasů
vracím se pravidelně 58 hlasů

 

Líbí se vám tu?
Ano 61 hlasů
Ještě se uvidí 5 hlasů
Proboha, kde to jsem?! 9 hlasů

 

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist