Bezejmenná stránka: Literárium

Na poslední chvíli

 

Vnikla do lidské mysli v posledním vhodném okamžiku. Chybělo málo a musela by si vybrat někoho... méně vhodného. Vznášela se mimo hostitele už příliš dlouho na to, aby jí nehrozila ztráta podstaty. Ale ona si vždy vybírala. Nesnášela ta zubožená těla chudáků, přežívající v mizerných podmínkách, ohrožovaná na každém kroku nemocemi z podvýživy, morem a všudypřítomným násilím.

Fuj.

Kdyby nic jiného, riskovala by časté přeskoky.

Na dobře živených a dobře situovaných lidech ji ale cosi přitahovalo víc, než jistota bezpečnější existence.

Moc.

Venkovanka, rodící jako na běžícím páse, plahočící se od rána do večera na kamenitém políčku, si nemohla nijak zvlášť vyskakovat. Zato šlechtična...

Tisíc let prožila v tělech žen, které rozhodovaly o jiných tělech. Užívala si to. Nebylo tomu dávno, kdy ovládla mysl jedné dámy na jihu. Intriky, jedy, třáslo se před ní celé město. Ještě před tím, než do ní vstoupila ona.

A ještě dlouho se třást budou, aspoň ve vzpomínkách, i když se s tím tělem musela rozloučit narychlo. Vyměnila ho za mysl najatého vraha, který poslední okamžiky svého života strávil v naprostém zděšení v těle své oběti. Potom se musela rychle ztratit ze země, protože ani ten poskok neměl příliš mnoho času a ona potřebovala k dalšímu přeskoku určitou dobu odpočívat. Existence mimo tělo byla možná jen na krátkou dobu a bez dokonalého sžití se s myslí předchozího hostitele by znamenala zkázu.

Teď si bude muset odpočinout nejméně měsíc. Ale proč ne – energie poslední oběti jí umožnila vybírat si ze zástupu vědomí takové, které bylo skutečně mocné.

Královnu.

Vplula do myšlenek a vysála je jako mentální upír. Zahnízdila v podvědomí.

Nějaký čas bude unavená a nevrlá. To královny mohou. Někoho seřvat, zničit pár existencí...

Ale proč se cítím unavená už teď? Proč ten smutek? A beznaděj? Jak se vlastně jmenuji.

Zalovila v myšlenkách.

Anna Boleynová.

Hezké jméno.

 

© 2007, napsáno 2007, poprvé na Bezejmenné stránce v srpnu 2007

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Hudba

Film a TV

Historie

Cokoliv
Opravník
Holmesiana

Poslední změny

 

TOPlist