Bezejmenná stránka: Akta O

The Magic of Oz

 

Napsal L. Frank Baum, ilustroval John R. Neill, v roce 1919 vydali Reilly & Lee.

 

obálka The Magic of Oz

Ozma bude mít narozeniny. Neobejde se to bez dobrodružství a nebezpečí, protože ne každý jako Scraps chce obdarovat milovanou přítelkyni a vládkyni písničkou.

 

I am crazy; You're a daisy, Ozma dear;

I'm demented; You're contented, Ozma dear;

I am patched and gay and glary;

You're a sweet and lovely fairy;

May your birthdays all be happy, Ozma dear!"

 

zní její refrén. A jmenuje se: ‚When Ozma Has a Birthday, Everybody's Sure to Be Gay, for She Cannot Help the Fact That She Was Born.'

Cap´n Bill a Trot se na radu Skleněné kočky vypraví pro Kouzelnou květinu, která vykvétá různými květy, jednou jako růže, jednou jako narcis, jindy jako chryzantéma. Na ostrůvku uprostřed řeky, kde květina roste, ale uvíznou, zakoření – a krátká cesta pro dárek se promění v boj o život.

Tohle je ovšem pouhý osobní problém. Ve vzduchu (víceméně doslova) je i nebezpečí mnohem větší. Daleko od Smaragdového města právě dostává další příležitost k pomstě starý známý Ruggedo. Spojil se s Hyupem jménem Kiki Aru, znalým kouzla transformace, a má v plánu poštvat proti lidem zvířata, žijící v Lese Gugu.

Za realizací svého narozeninového překvapení se do pralesa, jemuž vládne mocný a ctihodný levhart Gugu, vydala Dorothy s Čarodějem, Zbabělým lvem a Hladovým tygrem, kteří se tak nečekaně ocitli přímo ve středu dění.

 

11.12.2019

Odkazy:

Kniha v Projektu Gutenberg

 

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist