Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Fairune


Fairune

systém a rok vydání: Nintendo 3DS – 2014 (JP,US,EU), iOS, Android (2014)

Vydavatel: Flyhigh Works / CIRCLE Entertainment

 

Fairune

Nedlouhá, jednoduchá a velmi retro hra. Osmdesátá léta jako vyšitá, jednoduchý příběh pro motivaci, několik jednoduchých překážek, které tvoří hlavní zábavu hry, protože bojový systém tu prakticky neexistuje, buďto na obludu máte a pak je na jeden krok po ní, když jsou síly vyrovnané je po ní mínus jeden Hit point, a když nemáte na daném místě zatím co dělat, zabije vás potvora okamžitě.

Nic moc, dalo by se říct, ale přece jen je to zábava. Právě pro onu jednoduchost, délku a pocit nostalgie. Tomu pomáhají i obludy: není jich mnoho, zato jsou klasické, jaké se v osmdesátých letech vyskytovaly prakticky v každém RPG.

 

Odkazy v textu vedou na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy, případně někam, kde se můžete dozvědět víc.

 

 

Ash Dramos
Místní drak popelavý. Nebo spíš zpopelňující?
Blue Knight
Rytíř v modré zbroji.
Dark Knight
Temný rytíř.
Dramos
Místní drak. Možná složenina z Dragon monster.
Fungus
Houba.
Giant Medusa
Medusa byla jediná smrtelná z trojice Gorgon, obludných dcer boha Forkýna a jeho manželky Kéty. Také nejznámější. Byla nadmíru ošklivá, stejně jako její sestry Stheinó a Euryalé, nikoliv však od narození. Kdysi dávno byly všechny tři krasavice a nebýt románku mezi Poseidónem a Medúsou, zůstaly by jimi stále. Ti dva si však ustlali v Athénině chrámu, následkem čehož skončila Medúsa s křídly, blýskavýma očima, obrovskými zuby, mosaznými drápy a hady místo vlasů. Její pohled, stejně jako baziliščí, petrifikoval.
Golem
Představovat v Čechách golema by mělo být zbytečné. I když hlinění panáci původně nepatřili naší kultuře, díky nejslavnějšímu z nich, golemovi rabína Jehudy Liva ben Becalela, se v ní docela zabydleli. Pověst o pražském golemovi mimochodem pochází ze středověku, ctihodný rabín žil ve století šestnáctém a dohromady je dalo století osmnácté, ale to jen tak na okraj.
Guardian
Strážce.
Maneater
Lidožravec.
Mecha Dramos
Drak mechanický, čili robot.
Metallic Ooze
Kovové bláto, čili obvyklý herní sliz.
Ooze
Předchozí bez uvedeného materiálu.
Phantom
I když vám Slovník cizích slov nabídne vysvětlení slovy přízrak, vidina či přelud, všichni víme, že minimálně od dob pařížského Fantoma opery umí být tohle teoretické Nic dostatečně hmotné.
Poison Fungus
Jedovatá houba.
Red Knight
Rudý rytíř. Několik takových se objevilo v artušovské legendě. Například Gawain.
Red Slime
SLiz barvy červené.
Rock Face
Kamenná tvář mívá ve hrách obvykle podobu velikonočně ostrovní moai nebo japonské dogu, zkrátka nějaké dobře známé sochy.
Shadow
Stín
Skeleton
Kostlivec.
Slime
Téměř nikde nechybí tahle amorfní herní hmota.
Treant
Legenda z legendy, čili monstrum z Dungeons and Dragons. Jinak složenina slov Tree a Giant, Obří strom, či Stromový obr, jak chcete.
Wasp
Vosa. Hmyz nebezpečný.
Wraith
Je hezké anglické slovo s celou řadou významů, točících se kolem tajemna. Překlad, který se mi líbí nejvíc, je dnes už zapomínaný český výraz pro strašidlo: mátoha.
Zombie Dramos
Dračí zombie

 

poslední úpravy 29.12.2015

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist