Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Luminous Arc


Luminous Arc

systém a rok vydání: Nintendo DS - 2007

Vvydavatel: Atlus, Rising Star (EU)

 

Luminous Arc

Čarodějnice je třeba pronásledovat a ničit. Tak učí církev. Tak pravil bůh Zehaal, Stvořitel světa. Děti z Ever Garden, sirotčince, provozovaného církví a vychovávajícího oddané vojáky, tedy čarodějnice pronásledují a ničí. Až do chvíle, kdy zjistí, že ne všechno je tak, jak jim bylo vštěpováno. Že svatostí se ohánějícímu kléru nejde o víc, než o moc a majetek. Že pro ně jsou představitelé církve ochotni obětovat nejen lidi, ale i celý svět.

Jak se má při takovém zjištění mladá generace zachovat? Poslechnout rozkazy, nebo se postavit autoritám a vojenské přesile? Volba je jasná. Pro pravdu je třeba bojovat.

 

Většina odkazů v textu vede na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy, pokud jde o monstra jiného než mytologického původu, pak ven, někam, kde je více informací.

 

 

Abyss
Bezedná hlubina, aneb opis pekla, v tomto případě opis nebezpečného protivníka.
Alch Eye
Alchymií (tedy vědeckou metodou) vyrobené oko, Eye, jinými slovy kontrolní a obranný mechanismus.
Alkemion
Alchymista.
Andre
Vlastní jméno
Archer
Lučištník
Armor
Zbroj. Tedy krátké označení muže v železné zbroji.
Behemoth
je v pověstech obrovské zvíře, tak obrovské, že i jeho jméno je množným číslem od slova behémá, čili zvíře. Tvarem velký slon, hroch či hybrid této dvojice.
Bishop
Biskup
Bolt Golem
Představovat v Čechách golema by mělo být zbytečné. I když hlinění panáci původně nepatřili naší kultuře, díky nejslavnějšímu z nich, golemovi rabína Jehudy Liva ben Becalela, se v ní docela zabydleli. Pověst o pražském golemovi mimochodem pochází ze středověku, ctihodný rabín žil ve století šestnáctém a dohromady je dalo století osmnácté, ale to jen tak na okraj. Tenhle tady patří elementu elektrickému.
Bruto
Brutální protivník.
Cerberus
Nejčastější počet hlav, který lidé tomuto psímu strážci řeckého podsvětí přisuzují, jsou tři. Ale existují záznamy i o padesáti či rovné stovce, řecké mýty nijak nešetřily, pokud šlo o počet končetin.
Claire
Vlastní jméno
Cleric
Duchovní. Ve videohrách většinou adept bílé magie.
Deacon
Česky jáhen. Nejnižší stupeň kněžského svěcení.
Doom Wing
Křídla kletby. Opis.
Fighter
Bojovník.
Fire Elemental
O elementálech – aspoň těch původních – se můžete dočíst v Bestiáři, tady jen připomenutí, že už staří Řekové a Indové předpokládali, že hmota se skládá ze čtyř prvků, totiž ohně, země, vody a vzduchu.
Fire Golem
Golem ohnivý.
Gargoyle
Původně to býval drak z francouzského Rouenu, ale díky své slávě se gargouille stal středověce architektonicky všudypřítomným. I u nás, i když pro takové monstrózní ozdoby máme vlastní slovo: chrliče.
Gigas
Gigas je řecké slovo pro obra, a ve videohrách je to celkem častý protivník.
Heath
vlastní jméno
Hikopin
(nevím)
Hugo
Vlastní jméno.
Ice Golem
Golem ledový.
Iris
Vlastní jméno. S odkazem na řeckou bohyni duhy.
Keythong
Keythong je Gryf, česky Pták Noh, bez křídel.
Kingston
vlastní příjmení.
Knight
Rytíř.
Kungfu
Bojovník toto asijské bojové umění ovládající.
Mage
Mág.
Magician
Mág.
Marksman
Střelec.
Mavi
vlastní jméno
Mel
vlastní jméno
Minotaur
Člověk s býčí hlavou, podle nejznámější verze řeckého mýtu syn krétské královny Pasifaé a býka. Řádil v tamním Labyrintu, požíraje z Atén posílané lidské oběti. A to až do chvíle, kdy aténští poslali Thésea. Nahlédněte do Bestiáře, chcete-li podrobnosti.
Monk
Mnich. Východní, tedy bojový.
Priel
vlastní jméno
Ranger
Hraničář.
Red Snake
Skuteční, tedy naši rudí hadi žijí na východním pobřeží Severní Ameriky, jsou jedovatí a častěji se jim říká měděné hlavy. Česky pak ploskolebci američtí a vědecky Agkistrodon contortrix
Reptile
Plaz
Rooster
Kohout. Tady jde ovšem o Baziliška.
Salamand
Salamandr nebývá ve společnosti jiných nadpřirozených tvorů mlok, jak by se zdálo, ale zvláštní stvoření, Elementál, v tomto případě patřící ohni
Sniper
Odstřelovač.
Sorcerer
Mág.
Templar
Templáři, správně Pauperes commilitones Christi Templique Solomonici, čili Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu, byli příslušníky jednoho z nejslavnějších rytířských řádů, který chránil Jeruzalém a provázel poutníky do Svaté země.
Trihead
Trojhlavec. Popis. Dračího monstra, čeho ve videohře jiného.
Vanessa
Vlastní jméno
Vivi
a ještě jedno vlastní jméno.
Vulture
Sup.
Wizard
Kouzelník.
Zehaal
Vlastní jméno. Boha. Stvořitele. Protivníka.

 

poslední úpravy 27.9.2018

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Flickr

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv

Poslední změny

 

TOPlist