Bezejmenná stránka: Akta O

Další knihy a příběhy

 

The Sea Faeries

Napsal L. Frank Baum, ilustroval John R. Neill, v roce 1911 vydali Reilly & Britton.

 

obálka The Sea Faeries

"We are all mermaids!" chimed a laughing chorus, and here and there, all about the boat, appeared pretty faces lying just upon the surface of the water.

"Are you part fishes?" asked Trot, greatly pleased by this wonderful sight.

"No, we are all mermaid," replied the one with the brown hair.

 

Vedli spolu holčička Mayre Griffithsová, přezdívaná Trot, a penzionovaný námořník Bill Weedles, zvaný Cap‘n Bill, spor o mořských pannách. Trot by se ráda poznala, jaké to je, žít v v moři, vysloužilý lodník tvrdí, že v případě vodních víl není o co stát. Netušili, že je mořské panny poslouchají. A že se jedna z nich, princezna Clia, rozhodla splnit Trot sen a jejímu společníkovi dokázat, že vodní lid není nijak nebezpečný.

S ploutvemi místo nohou (tří lidských a jedné dřevěné), vydali se Pozemšťané na návštěvu podvodního světa. Sama královna Aquareine osobně provedla hosty svou doménou. Ukázala jim běžné obyvatele moře v jiném světle. Mořskou biologii z té druhé strany.

Ne všichni podvodní tvorové jsou ale vstřícní nebo aspoň neškodní. Jsou tu i bytosti zlé a škodící. A když si chce někdo vyřídit účty s nejmocnějším vládcem oceánu Ankem, jemuž by se tváří v tvář neodvážil postavit, může zkusit pomstít se přes ty, které zvládnout dokáže.

Tak se Trot, Cap‘n Bill i jejich hostitelka ocitnou v zajetí zloducha Zoga. Záchrana nebude jednoduchá, i přes kouzelné schopnosti mořské panny.

 

Po šesté knize ze země Oz skončila kouzelná říše v izolaci od zbytku světa, Glinda ji učinila neviditelnou. Nic víc už se o nás nedozvíte, napsala Dorotka autorovi. Právě odvrácené nebezpečí nomského útoku přímo v srdci krajiny, přimělo Ozmu a Glindu zajistit zemi před nevítanými návštěvníky.

Jinými slovy, autor měl už Ozu dost. Obrátil se k novým hrdinům a novým světům. Netrvalo ale dlouho a Trot s Cap‘n Billem stejně skončili v království za Smrtící pouští.

 

3.6.2020

 

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Mastodon

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv

Poslední změny