Bezejmenná stránka: Akta O

Ozma of Oz

 

Napsal L. Frank Baum, ilustroval John R. Neill, v roce 1907 vydali Reilly & Lee.

 

obálka Ozma of Oz

Cestou k příbuzným do Austrálie smete Dorotku z paluby bouře. Pohotová dívka si naštěstí dokáže z trosek a lodního kurníku, který se ocitl ve vlnách spolu s ní, udělat provizorní záchranný člun a doplout na něm k pobřeží. Svého pejska sebou sice nemá, bez zvířecího společníka ale nezůstane. Tentokrát je to slepice Billina, kdo s ní vstupuje na neznámou půdu; skutečnost, že domácí pták mluví, napoví Dorotce, že se zachránili na pobřeží kouzelné země. Nejsou v Oz, jak záhy zjistí, jsou v zemi známé jako Ev. Od Smaragdového města a starých přátel je dělí nepřekročitelná Smrtící poušť.

Ne tak docela nepřekročitelná. Když máte k dispozici Kouzelný koberec, můžete se přes ni snadno dostat. A když chcete osvobodit královskou rodinu, jíž král Ev prodal do otroctví, právě k tomu ho použijete.

Přesně tohle měla v úmyslu Ozma, doprovázená Strašákem a Zbabělým lvem (o Hladovém tygru nemluvě). Nejprve ale musí vysvobodit Dorotku, kterou zavřela do věže princezna Langwidere, neboť jí děvče odmítlo přenechat svou hlavu.

Spojené síly Oz a Kansasu se pak odvážně vydají tam, kam jen málokdo vkročil, do podzemní říše krále Roquata.

Dobrodružství, plné kouzel, jehož plný titul zní: Ozma of Oz: A Record of Her Adventures with Dorothy Gale of Kansas, Billina the Yellow Hen, the Scarecrow, the Tin Woodman, Tik-Tok, the Cowardly Lion and the Hungry Tiger; Besides Other Good People Too Numerous to Mention Faithfully Recorded Herein, se tím krokem stává opravdu nebezpečným.

 

31.3.2020

Odkazy:

Kniha v Projektu Gutenberg

 

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist