Bezejmenná stránka: Akta O

Geografie Lost in Oz (2015)

 

Za sto let se svět změní. (I kdyby ne, je stejně cokoliv mimo čtyřicítku schválených příběhů považováno za historii alternativní). Potkalo to nás, stejně jako kouzelnou říši.

Například přirozená migrace do velkých měst, v tomto případě do Emerald City. Stejně přirozené je ovšem sdružování se přistěhovalců do komunit, aby si nepřipadali tak ztracení. Proto ve Smaragdovém městě dvacátého prvního století naleznete čtvrti jako jsou:

 

Little Utensia. Z malého království na jihu přišlo do Smaragdového města i živé kuchyňské náčiní.

New Winkie Town. Oblast, osídlená Winkii, lidičkami ze západní části Oz. Čekejte v tamních ulicích hodně žluté barvy, ta je pro krajinu i její obyvatele charakteristická.

 

Další místopis:

 

Betsy Bobbins Central Park. Pojmenovaný po Betsy Bobbin, která do země Oz přišla ve společnosti své muly Hanka během událostí, popsaných v knize Tik-tok of Oz (1914).

Dunkatin Grove. Mohlo tu dojít k hláskové změně (v případě TV seriálu spíš o překlep) vývojem z místního jména Dunkiton, což je vesnice chytrých oslů, ležící za Great Sandy Wastes, mimo Oz.

Yellow Blue Line. Opuštěná trasa podzemní dráhy odkazuje na Yellow Brick Road, proslulou dlážděnou cestu, po níž kráčela Dorotka do Smaragdového města.

 

K stěhování národů došlo i odjinud jinam. Wheelers (Kolečkové), kteří tu krouží po Smrtící poušti, žili původně na pobřeží Ev. (Ve filmu Return to Oz, obsadili záhy po návratu původní Dorotky do Kansasu dokonce i vzdálené Smaragdové město, ani jedna podívaná ale nepatří mezi kanonické zdroje)

 

poslední změny: 24.9.2020

Někde jinde

Informace o seriálu na IMDB

 

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist