Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers


Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers

systém a rok vydání: Nintendo Wii - 2009 (JP, US), 2010 (EU)

Vydavatel: Square-Enix

 

Final Fantasy Crystal Chronicles

Poslední (a patrně poslední vůbec) příspěvěk do světa krystalů je oproti předchozím posazen do světa plného techniky a automatických zbraní, v němž magie ztratila místo. Jeden ze čtyř kmenů - Yukové - vyhynul před dávnými časy a vlády nad zemí se ujali Lilty. I když ...

Crystal Bearers mají pro mne jedinou chybu: není to JRPG, ale akční adventura. S rozsáhlým světem a zajímavě se rozvíjejícím příběhem. Vzhledem k úrovni civilizace konečně bez archaického mávání mečem. Co oceňuji, je perfektní hudba. Od country, přes rock, EBM až po klasiku. Nic jednotvárného.

Monstra, jak je v případech odboček od hlavní řady zvykem, najali vývojáři z hlavní série, až na několik logických příběhových výjimek.

 

Většina odkazů v textu vede na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy, pokud jde o monstra jiného než mytologického původu, pak ven, někam, kde je více informací. Poděkování patří také stránkám Final Fantasy Compendium, kde jsou některé z příšer téhle herní série už demaskovány.

 

 

Ahriman
V Persii byl Ahriman (starším jménem Angra Mainyu), démonem zkázy, bohem smrti a zla, zkrátka stejným protihráčem, jako je například Satan.
Bahamut
Bahamut je ryba, která podle arabských mýtů pluje po hladině bezedných vod. Potopit se nesmí, protože na zádech nese býka. Býk je rovněž nákladní, hřbet má obtížen rubínovou skálou, na níž sedí či stojí anděl, nesoucí šestero pekel. Ohnivé prostory démonů drží Zemi, nu a nad naší rodnou hroudou se nachází sedmero nebes.
Behemoth
je v pověstech obrovské zvíře, tak obrovské, že i jeho jméno je množným číslem od slova behémá, čili zvíře. Tvarem velký slon, hroch či hybrid této dvojice.
Blaze
Jenom jméno protivníka. Ve FF mívají lidé (nebo lidem podobní) často jména meteorologického či jinak živelného původu.
Bloodbones
Bloodbones pochází z folklóru a to irského, respektive britského. Je to bubák, který někdy straší ve skříni a jindy ve vodě, v obou případech většinou děti. Něco jako naše Krvavé koleno.
Bloomer
Květináč. Ale ne hrnek na kytky. Jméno, vytvořené z bloom, květ.
Bomb
Bomba. Živá.
Cactuar
Složeno z Cactus a jaguar.
Claymore
Protipěchotní mina, pojmenovaná podle skotského meče. Ten je ve FF častou zbraní. Živá pyrotechnika ovšem také.
Claytaur
Cactuar z jílu.
Cluster
Svazek. Tady několika bomb.
Coeurl
Návrháři oblud si tohle kočkovité monstrum vypůjčili z první povídky později slavného SF spisovatele Alfreda E. Van Vogta. Ten příběh se jmenoval Black Destroyer, vyšel v červenci 1939 v časopise Astounding Science Fiction, a i když mám neodbytný pocit, že se objevil i česky, nějak se mi ho nedaří najít.
Commander Crystal Armor
Velitel Krystalová zbroj. Krystaly jsou prostě Final Fantasy.
Crystal Armor
Krystalová zbroj.
Crystal Weapon
Robotický poletucha Krystalová zbraň. Ne krystalická, krystalová. Protože ... Hele, tohle je Final Fantasy. A navíc se jmenuje Crystal Chronicles. Chce to víc vysvětlivek?
Death Machine
Smrtistroj.
Demon Wall
obyčejná prokletá, čili démonická zeď.
Electric Jellyfish
Medúza. Elektrická.
Fenrir Wolf
Obrovský vlk ze severských mýtů je nejstarším synem Lokiho a obryně Angrbody. Je mu přisouzeno, že stejně jako jeho bratr Jormungand vyřídí při posledním boji Thora, on zlikviduje samotného Odina. S takovým údělem se nemusí žít těžko, zvláště jste-li příšera, jejíž rozevřená tlama se spodní čelistí dotýká země, zatímco čumák nebes.
Flan
Rosolovité pudinky, hromady slizu či kapky neidentifikovatelné hmoty se objevují ve spoustě konzolových her. Tenhle se představuje jako dortík.
Gashadokuro
V japonských mýtech obří kostlivec, který se poskládal z kostí těch, kteří zemřeli hladem. Jak spatří člověka, chytí ho a seřeže.
Goblin
čili skřet, od dob Tolkienových jedna z nezbytných součástí fantasy. V různých funkcích či povolání ...
Goblin Healer
... třeba léčitel ...
Goblin Hunter
...lovec ...
Goblin Samurai
... Samuraj ...
Goblin Warrior
... nebo prostý válečník.
Helmet Head
Hlava v přilbici.
Hydra
Hydra byla devítihlavá saň řeckých mýtů, která se usadila v bažinách u města Lerna a řádila. Veškeré akce na její likvidaci byly marné, protože s každou useknutou hlavou jí narostly dvě nové, z toho jedna nesmrtelná. Odstranil ji nakonec až nejslavnější z reků Hérakles a ani ten se neobešel bez pomoci svého přítele Ioláa.
Iron Giant
Železný obr, tedy jednoduchý popis vzhledu
Jegran
Nezvykle přerostlý Lilty toho jména.
Jumbo Cactuar
Přerostlý cactuar (viz).
Killer Hound
Zabijácký pes.
King Behemoth
Herně vylepšený behemoth. Ale klidně se můžeme držet starých legend, kdy behémot, jakožto největší pozemské zvíře, byl i ochráncem a králem všech pozemských zvířat. Jako leviathan mořských a Zíz létajících (čili ptáků).
Kyokotsu
(nevím).
Legion
Tohoto démona můžete najít v Novém zákoně, a to hned na několika místech (ovšem v jednom příběhu). Posedl gadarénského muže, na kterého narazil Ježíš, sotva do té krajiny přišel. Nebožák, jen co Mesiáše spatřil, běžel k němu a prosil o pomoc. A Kristus mu samozřejmě vyhověl.
Lich
Lich je staroanglické slovo, znamenající mrtvé tělo. Velice rychle se zabydlelo v moderní fantasy, kde představovalo (a představuje) obvykle oživlou mrtvolu mága či černokněžníka, případně oživlou mrtvolu mágem či černokněžníkem. Čili nekromancerem.
Lost Emperor
Zapomenutý císař.
Malboro
Nebezpečné rostliny, jejich obvyklý útok Bad Breath, špatný dech může znamenat, že Malboro je vtípkem na účet světoznámé značky cigaret.
Omega Slave
Omega je poslední písmeno řecké abecedy a ve světě Final Fantasy označuje obzvláště těžké, ne-li nejtěžší protivníky. Tenhle robot, zvaný otrok ale tak nebezpečný není.
Pineapple
Ananas. Nebezpečný.
Princess Flan
Statistikou i slovně vylepšená verze rosolovité hmoty. Nic jiného.
Roller Bug
Válcující brouk. Místní entomologická specialita
Sahaguin
Podobná potvora existuje i v Dungeons and Dragons a byla nejspíš jedním z rodičů tohoto běžného obyvatele finalfantasyovských her. A moří, jde totiž o vodní příšeru a jeden z výkladů jména vychází z sea hag, mořská babizna. A baby jsou běžné obyvatelky evropského folklóru, ať už to vezmeme z východu, (kde dodnes můžete najít i ty mořské třeba v ruských pohádkách) nebo od druhé strany.
Sand Shark
Žralok písečný kupodivu existuje, i když to není zrovna tenhle případ.
Shadow Beast
Stínový netvor.
Skeleton
Kostlivec.
Tallow
Lůj. Přesněji lojová svíčka. Zvláštní odrůda hernního slizu s knotem a ohýnkem.
Tonberry
Přikláním se k celkem logické teorii, podle níž je Tonberry(až na jméno) původem Jack O'Lantern, jedna z britských bludiček a muž, který přelstil ďábla a připravil ho o upsanou duši - zároveň se tím odsoudil k posmrtnému věčnému bloudění nocí s lucernou...
Tonberry Amok
Šílený tonberry
Tonberry Queen
Královna předchozího druhu.
Trickface
Podvodná tvář.
Zu
Sumero-akkadský pták (v Babylónii Anzu), byl personifikací zkázonosného jihovýchodního větru, a také nešťastně vybraným osobním strážcem boha Ellila. Tomu ukradl pověstné Tabulky osudu, což zapříčinilo nejen velkou krizi mezi mezopotámskými bohy, ale také vznik celé řady příběhů o tom, jak se s ní vypořádali.

Někde jinde

Oficiální stránky výrobce hry

Final Fantasy Compendium

 

poslední úpravy 5.10.2010

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist