Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Gailardia


Gailardia

systém a rok vydání: iOS, Android - 2011 (JP, USA, EU)

Vydavatel: MocoGame

 

Gailardia

Ve své podstatě docela obyčejné, z dnešního pohledu silně retrospektivní japonské RPG. Hudba ukra... použitá z Lufie, oblíbená obludka (která se dostala i do loga a ikony) sliz a la Dragon Quest, grafika starší RPG Maker. Démonický Temný pán a skupinka mladistvých hrdinů, která si s ním to via několik obludných poskoků musí vyřídit. Na mobil se hodí. Plus: první hra série je zadarmo.

I obludy jsou běžného RPG typu, něco zvířat, trochu pekla, nějaký ten kouzelník a běžná směs dobře známých monster.

 

Většina odkazů v textu vede na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy, případně někam ven, kde se můžete dozvědět víc.

 

 

Anaconda
Anakonda je, jak známo, velký had (nejtěžší na světě) z čeledi hroznýšovitých.
Bat
Netopýr.
Black Devil
Černý ďábel.
Blue Devil
Modrý ďábel.
Brain
Mozek bývá nebezpečný protivník i v reálném světě. Možná jde i o odkaz na mnohem známější videoherní sérii, Metroid, kde je hlavním protivníkem Mother Brain.
Cactus Man
Kaktusák. Nebezpečná pouštní rostlina
Candle
Svíčka. Proč ne?
Caterpillar
Housenka.
Cobra
Tady není co vysvětlovat, snad jen odkázat na nějaké povídání o skutečných hadech z čeledi Elapidae
Crescent
Srpek měsíce. Doslova, a navíc včetně oněch antropomorfních znaků, jak se obvykle malují, očiček a nosu a pusy.
Death Katana
Smrtící katana, tedy japonský meč, používaný od patnáctého století.
Death Mushroom
Smrtící houba. Těch roste... Ale ty naše aspoň nekoušou, i když by to možná bylo dobré připomenutí, že tohle rozhodně není žampion.
Demon Butterfly
Démonický motýl. Nějaký takový být musí, když žere lidi.
Ghost
Duch.
Golden Bell
Zlatý zvon. Popis.
Green Devil
Zelený ďábel.
Green Slime
Zelený sliz. Jako v mnoha hrách, je i tady, a podle vzoru Gailardie, Dragon Questu, i coby roztomilý maskot série.
Hammerspawn
Dosud neobjevené japonské zvíře, jemuž tamní kryptozoologové říkají Tsuchinoko
Hell Lamp
Pekelná lucerna.
Hell Spirit
Pekelný duch. Stejně jako předchozí má přídavné jméno navozovat představu čehosi nebezpečného. Ne že by to v dnešní době fungovalo.
Hellfire
Pekelný plamen. Straší se jím dlouhá staletí, ale jak se zdá, ne příliš úspěšně.
Hornet
Sršeň.
Hydra
Hydra byla devítihlavá saň řeckých mýtů, která se usadila v bažinách u města Lerna a řádila. Veškeré akce na její likvidaci byly marné, protože s každou useknutou hlavou jí narostly dvě nové, z toho jedna nesmrtelná. Odstranil ji nakonec až nejslavnější z reků Hérakles a ani ten se neobešel bez pomoci svého přítele Ioláa.
Kong
Přerostlá gorila tohoto jména je celosvětově známá už od roku 1933, kdy o něm společnost RKO Radio Pictures natočila první (a jediný, na který se dá koukat) film.
Lamia
Kdysi to bývala celkem spokojená lybijská královna, kterou svedl bůh Zeus. Jeho manželka Héra ale do nemanželského vztahu vstoupila tak, jak se od nejvyšší bohyně dá čekat – rázně a krutě. Povraždila všechny Lamiiny děti a královnu samu proměnila v příšeru. se zvířecím tělem, ženskou tváří a ňadry. Lamia se pochopitelně začala mstít troufala si však jen na potomky smrtelníků a tak po nocích kradla děti a vysávala jim krev.
Magician
Kouzelník
Man-Eater Liquid
Lidožravá tekutina.
Man-Eater Shellfish
Lidožravá škeble. Jídlo vrací úder.
Manticore
Jméno je perského původu – martikhoras znamená v překladu lidožrout a dlouho neznamenala nic víc, než lidožravého indického tygra. Teprve postupem doby se mantichora stala symbolem strachu a krutosti – antické autory Ktésia či Plinia či romantizující středověk k tomu především přispěl tupý popis a opis indických chrámových figur. Čímž vznikla mýtická obluda se lvím tělem, lidskou hlavou a jedovatým ostnem na ocasu
Mo'ai
Známá socha z Velikonočního ostrova
Moss
Mech. Necévnatá vyšší (v biologickém, nikoliv metrologickém smyslu) rostlina. Naše mechy umí zadržovat vodu, tyhle zase koušou.
Mummy
Slovo mumie má jednoduchý původ. Jde o slovo latinské, pocházející z arabského (z perštiny převzatého), které znamenalo živice. A živice – asfalt či dehet – jsou černé a připomínají výsledný efekt stárnutí materiálu, jímž ve starověkém Egyptě balsamovali mrtvá těla.
Murderous Tiger
Zabijácký tygr. Bývají tací, ale téměř nikdy za to sami nemohou. To my.
Naughty Kappa
Kappa je japonský druh vodníka.
Octopus
Chobotnice.
Pink Ghost
Růžový duch. Popis.
Piranha
Pověstné dravé ryby jihoamerických veletoků jsou podle ohlasů akvaristů nejen agresivní, ale taky pěkně plaché. Obyvatelé amazonských vesniček se v jejich společnosti klidně koupou, ne proto, že by vstoupili do Klubu sebevrahů, ale protože vědí kdy mohou do řeky vlést. Turistům se to pochopitelně nedoporučuje.
Quetzalcoatl
Quetzalcoatl, Opeřený had, byl jedním z hlavních božstev středoamerických indiánských kultur. Stvořitel, Učitel, tvůrce kalendáře a ochránce umělců, je toho hodně, co měl na starosti.
Red Devil
Rudý ďábel.
Red Slime
Herní sliz barvy rudé.
Sandworm
Písečný červ je nejspíš hostující hvězdou ze slavné science fiction Franka Herberta Duna.
Satanic Jar
Satanská nádoba. Popis, opis, prostě nebezpečné nádobí, využívané obvykle tam, kde je třeba přichystat na hrráče past. Nebo tam kde začíná návrhářům docházet fantazie.
Scorpion
Ne všechny druhy štírů vlastní jed, schopný člověka nějak vážně ohrozit. Bohužel jistá čeleď (Buthidae) je k tomu vybavena naopak docela dobře.
Shark
Žralok.
Silver Bell
Stříbrný zvon. Popis. Nejde o rolničky.
Skull Dragon
Draci jsou nezbytnou součástí každé fantasy, tenhle je lebkoidní.
Slime
Sliz. Všudypřítomné amorfní ne moc nebezpečí.
Slug
Slimák.
Stag Beetle
Roháč, velký brouk s velkými kusadly.
Super Magician
Supermág.
Tarantula
Je tak trochu ironií, že první tarantule, pavouci, kteří dostali jméno podle italského města Tarento, dnes vlastně mezi tarantule, čili pavoučí čeleď Theraphosidae (Sklípkanovití) nepatří, jsou to příslušníci jiné čeledi – slíďáků, čili Lycosidae
Third Stones
Třetí kameny. Kqmenná stéla se třema očima (nad sebou). Proč, to nevím, nicméně, nejznámější Třetí kámen (počítáno od Slunce) je naše planeta, potažmo písnička Jimmiho Hendrixe.
White Devil
Bílý ďábel.
Will-o'-wisp
Will-o'-the-wisp jsou bludičky Britských ostrovů, převážně namodralá, někdy však i zelená nebo červená světélka, a chovají se stejně jako bludičky naše; svádějí z cesty, topí poutníky v močálech. Někdy ukazují cestu k pokladům. Původu bývají též téměř totožného, bývají dušemi nekřtěňátek nebo duší, které se nedostaly ani do nebe ani do pekla.
Zombie
Populární oživlá mrtvola haitského voodoo, přesněji tělo bez duše, sloužící čarodějům coby spolehlivý sluha. Smrt nebývá nutná, zombii dokáže zkušený mág vyrobit i z živého člověka.

 

poslední úpravy 10.6.2013

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Twitter

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv
Akta O
Holmesiana
Hudba
Film a TV
Historie

Poslední změny

 

TOPlist